- Odsłony: 3
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym
7 marca 2023r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się bieg „Tropem Wilczym–Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie było organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odległość, jaką uczniowie naszej szkoły przebiegli miała wymiar symboliczny. Mianowicie nawiązywała do śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego sierż. Józefa Franczaka ps. "Lalek".
Bieg był zorganizowany dla wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na kategorie wiekowe. Bieg odbył się na terenie szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wyżej wspomnianaforma miała na celu włączenie społeczności szkolnej w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Odbyły się także zajęcia fitness prowadzone przez Pana Michał Kaczmarka, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Należy nadmienić, że zajęcia fitnessu miały uświadomienie młodzieży, że ruch jest niezbędnym elementem rozwoju człowieka. Pomimo to, iż ćwiczenia prowadzą do zmęczenia organizmu, przynoszą pewne odprężenie psychiczne, które powoduje rozluźnienie psychofizyczne. Zajęcia te miałyzainspirować uczniów do podejmowania działań indywidualnych w zakresie dbania o swoją sprawność fizyczną .
Gościliśmyrównież przedstawicieli z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Czarnkowie. Przeprowadzono prelekcje na temat „Zdrowego odżywiania”. Osoby chętne miały możliwość zbadać tkankę tłuszczową.
Ostatnim punktem dzisiejszych działań było częstowanie przez wolontariuszy szkoły zdrowymi przekąskami.
Wyniki biegu:
Klasy I- III dziewczęta
I miejsce: Marysia Matusz
II miejsce: Ania Sotek
III miejsce: Aleksandra Jeżewska
IV miejsce: Antonina Bilska
V miejsce: Maja Kłygo
Klasy I – III chłopcy
I miejsce: Łukasz Wielgosz
II miejsce: Piotr Bzdręga
III miejsce: Jakub Stadnik
IV miejsce: Jan Maksymowski
V miejsce: Szymon Jerzy
Klasy IV – Vdziewczęta
I miejsce: Hanna Kłygo
II miejsce: Julia Nawrot
III miejsce: Antonina Orzechowska
IV miejsce: Lena Kemnic
V miejsce: Weronika Sotek
Klasy IV – V chłopcy
I miejsce: Wojciech Krych
II miejsce: Dominik Nawrot
III miejsce: Stanisław Jeżewski
IV miejsce: Jakub Wołyniec
V miejsce:Lenox Świątek
Klasy VI – VIIIdziewczęta
I miejsce: Zuzanna Dratwia
II miejsce: Zofia Dratwia
III miejsce: Martyna Kawlewska
IV miejsce: Zuzanna Rączka
V miejsce: Amelia Wika
Klasy VI – VIII chłopcy
I miejsce: Marcin Niezborała
II miejsce: Marcel Malach
III miejsce: Jakub Dębny
IV miejsce: Mateusz Krystek
V miejsce: Filip Godawa
- Odsłony: 2
Warsztaty „ E-urząd w praktyce” w naszej szkole
8 marca 2023r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie w ramach realizacji tematu: Obywatele a organy samorządu.
Głównym celem warsztatów „E-urząd w praktyce" było nabycie umiejętności posługiwania się kartami usług, publikowanymi w BIP Urzędu Miejskiego w Wieleniu.
Warsztaty przeprowadziły: p. Hanna Forbrich ( st. ds. współpracy ze społeczeństwem ), p. Bożena Stankiewicz ( st. ds. gospodarki nieruchomościami ), p. Katarzyna Dembińska ( st. ds. ochrony środowiska ) i p. Dominika Fręśko ( st. ds. kultury fizycznej i turystyki ).
Uczniowie podzieleni na grupy pod kierunkiem opiekunów wykonywali zadania związane z: wydawaniem dowodów osobistych, testamentem allograficznym, uzyskaniem zgody na wynajem Sali wiejskiej, zezwoleniem na wycinkę drzew, zezwoleniem na prowadzenie hodowli lub utrzymaniem psa rasy agresywnej oraz udostępnieniem obiektu sportowego.
Forma warsztatów dała uczniom możliwość bezpośredniej interakcji z prowadzącymi zajęcia, zadawania pytań, wyjaśniania na bieżąco wszelkich wątpliwości oraz pogłębienia wiedzy przekazywanej podczas spotkania.
Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Wieleniu za współpracę.
Violetta Wojtaś
- Odsłony: 7
Jednodniowa wycieczka na Tropical Island.
Wczesnym rankiem 24 lutego 2023r. uczniowie klas IV -VIII wraz z opiekunami wyruszyli
na jednodniową wycieczkę do Aquaparku niedaleko Berlina.
Wyjazd został zorganizowany w celu zapewnienia uczniom alternatywnych form spędzenia czasu wolnego, kształtowania nawyków prozdrowotnych.
Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą, czego przykładem byli nasi uczniowie. Pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.
Uczestnicy wyjazdu korzystali z następujących stref:
- Tropikalnej czyli basenów, zjeżdżalni, placu zabaw,
- Amazonii, której główną atrakcję jest 250-metrowa dzika rzeka!,
- Morza Południowego z prawdziwym piaskiem, mnóstwem leżaków i malowniczym, aczkolwiek sztucznym widokiem na morze,
- Laguny, czyli wodospadów, gdzie atrakcją jest rwąca rzeka, jacuzzi i dwie zjeżdżalnie.
Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją oraz dobrym sposobem na relaks. Wszyscy po kilkugodzinnych wodnych szaleństwach oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało.
Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.
- Odsłony: 6
Czyste powietrze to wspólna sprawa!
Czyste powietrze to sprawa każdego z nas, dlatego też nie bez znaczenia jest jego jakość dla uczniów naszej szkoły i mieszkańców wsi.
Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie- nauczyciela geografii pana Roberta Kujanka, zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców włączonych w akcję zbiórki kasztanów oraz hojności sponsorów udało się zebrać kwotę około 12 000 złotych. Pozyskane środki zostały przeznaczona na zakup miernika jakości powietrza, monitora służącego jako telebim do przekazywania informacji uczniom oraz czujników smogu dla szkoły i przedszkola.
Zmiany klimatu, a w tym zanieczyszczenie powietrza to jedno z najpoważniejszych zagrożeń XXI wieku. Razem z uczniami angażujemy się do walki o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Potrzebujemy go wszyscy, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje. Niestety, gdy powietrze, którym oddychamy, jest zanieczyszczone, stopniowo zaczyna wpływać ono negatywnie na nasze zdrowie. Przebywanie w okolicy narażonej na smog to ryzyko wielu bardzo poważnych chorób. Zanieczyszczenie powietrza jest w większości niewidoczne dla ludzkiego oka, a mimo to niesie jedno z największych zagrożeń dla życia na Ziemi.
Dzięki zamontowanemu miernikowi wspólnie monitorujemy jakość powietrza i wprowadzamy edukacyjne programy, które pomagają kształtować postawy świadome współczesnych zagrożeń dla człowieka i przyrody.
Zachęcamy do monitorowania pomiarów jakości powietrza na wyświetlaczu, który został zamontowany na zewnątrz budynku szkoły.
Pragniemy podziękować naszym Przyjaciołom - Ludziom Wielkiego Serca:
Państwu
M. J. Białoskórskim,
D.W. Bierbaszom,
J. M. Dolnym,
K. M. Dolnym,
H. D. Grochowskim,
D. M. Izydorom,
B. G. Jeżewskim,
B. T. Krychom,
P. G. Krzyżaniakom,
E. R. Marcinkowskim,
A. A. Paliwodom,
K. M. Wieczorkom,
Pani
M. Borczyk,
J. Hliwie,
H. Paliwodzie,
Panu
P. Nowakowi,
M. Rojewskiemu,
K. Sotkowi,
M. Sotkowi,
J. Turkowi,
Firmie Steico Sp.z.o.o.,
Lasom Państwowym Wronki,
Bankowi Spółdzielczemu w Wieleniu, za pomoc i wsparcie w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia, które wpłynie pozytywnie na zdrowie i samopoczucie naszych dzieci.