V Gminny Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim

     25 stycznia br. miała miejsce V edycja  Gminnego  Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem Pamiętamy,  którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa               im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku. Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Wielenia pani Elżbieta Rybarczyk. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Wieleń. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII i gimnazjalne.

Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:

  • w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych

 

miejsce

Imię/Imiona ucznia

Nazwisko ucznia

szkoła

I

Martyna

Mantaj

SP im. Polonii Amerykańskiej Gulczu

II

Zuzanna

Adamska

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

III

Marta

Wieczorek

SP im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

 

 

 

 

 

 

  • w kategorii klas VII oraz klas gimnazjalnych

miejsce

Imię/Imiona ucznia

Nazwisko ucznia

szkoła

I

Paweł

Biegański

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

II

Mateusz

 

 

Frąckowiak

 

 

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

Matylda

Mazur

SP nr 2 im. Jana Pawła II              w Wieleniu

Daria

Matuszczak

SP im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

III

Ewa

Doczekalska

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Równolegle z konkursem wiedzowym odbył się V Gminny Konkursy Plastyczny o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem: Pamiętamy.

 

 

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I – III szkół podstawowych pod hasłem Powstanie Wielkopolskie w oczach dziecka
  • klasy IV-VI  szkół podstawowych pod hasłem Chwała bohaterom – Powstanie Wielkopolskie oczami najmłodszych.
  • klasy VII i klasy gimnazjalne pod hasłem Mapa miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:

  • w kategorii klas I – III szkół podstawowych

 

miejsce

Imię/Imiona ucznia

Nazwisko ucznia

szkoła

I

Nikola

Furman

SP im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

II

Norbert

Senger

SP im. Polonii Amerykańskiej Gulcz

III

Jędrzej

Izydor

SP nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu

Maja

Cybel

SP im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

 

 

 

 

 

 

  • w kategorii klas IV-VI  szkół podstawowych

 

miejsce

Imię/Imiona ucznia

Nazwisko ucznia

szkoła

I

Franciszek

Orzechowski

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

II

Jaśmina

Słabig

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

III

Patryk

Pujanek

SP im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

Igor

Karpowicz

SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • w kategorii klasy VII i klasy gimnazjalne

 

miejsce

Imię/Imiona ucznia

Nazwisko ucznia

szkoła

I

Kacper

Izydor

SP nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu

II

Magdalena

Nowak

SP im. Powstańców Wielkopolskich  w Rosku

III

Sara

Borowska

SP im. Polonii Amerykańskiej        w Gulczu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Komisja konkursowa postanowiła także wyróżnić prace uczniów:

 

Lp.

Imię/Imiona ucznia

Nazwisko ucznia

szkoła

1

Anna

Michalska

SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

2

Bartosz

Pawlak

SP im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu

3

Cyprian

Cieszyński

SP nr 1 im. Kazimierza Wielkiego   w Wieleniu

4

 

Dominika

Stołowska

SP nr 1 im. Kazimierza Wielkiego   w Wieleniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięzcom GRATULUJEMY, pokonanych zachęcamy do podjęcia wyzwania, nie poddawania się, wiary we własne możliwości a wszystkich uczniów zachęcamy do  wzięcia udziału w VI edycji konkursu, która zbiegnie się z 100 rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego.