28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku  przyłączyli się do szlachetnej akcji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyW Rosku i we Wrzeszczynie młodzi wolontariusze chętnie  zbierali środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W wielkim finale uczestniczyli: Zuzanna Adamska, Oliwia Fręśko, Oliwia Gogołek, Kinga Grochowka, Martyna Taraśkiewicz, Martyna Nawrot, Rozalia Nowaczyk, Karolina Nowak oraz  Jakub Pisowodzki. 

    Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc, wielką hojność i zrozumienie.

    Opiekę nad kwestującymi uczniami sprawowali p. Lidia Łuś, p. Hanna Kujanek, p.Robert Kujanek i p. Mirosława Włodarek

  

Zbiórka kasztanów

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola po raz kolejny, włączyli się w akcję „Kasztanobranie 2019”. Od września do 11 października br. uczniowie z wielkim zapałem zbierali kasztany i dostarczali je do szkoły.

Zebraliśmy 629,30 kg !!!

Przedszkole w Rosku - 134,50 kg

Przedszkole we Wrzeszczynie - 6,38 kg

Klasa I - 99 kg,    Klasa II - 15,24 kg,    Klasa IIIa  - 5 kg,    Klasa IIIb - 173,2kg

Klasa IV - 0 kg, Klasa V - 4,8 kg, Klasa VIa - 191,08 kg, VIb -0 kg,VII -0 kg,

VIII -0,10 kg

Po zakończeniu zbiórki owoce zostały odebrane przez firmę zajmującą się skupem i przetwarzaniem owoców kasztanowca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  oraz rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie!

 

Wiara Powstańcom

Wzorem minionych lat, 1 listopada  w dniu Wszystkich Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku w porozumieniu ze Stowarzyszenia Kibiców „Kolejorz” oraz we współpracy z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolsiego Koło Ziemi Wieleńskiej uczestniczyli w społecznej kweście Wiara Powstańcom. Uczniowie naszej szkoły, chętnie włączyli się do akcji. W kweście uczestniczyli: Zuzanna Dratwia, Oliwia Fręśko, Wiktoria Grochowska, Jowita Jarosz, Wiktoria Kaźmierczak, Małgorzata Mądrzyk, Kacper Mąka, oraz Wojciech i Jakub Pisowodzcy.  Wolontariusze kwestowali przed cmentarzami  parafialnymi w Rosku i Wrzeszczynie, zebrali 793,50 złotych. Zebrane datki zostaną przekazane na solidarnościowe konto Stowarzyszenia Kibiców „Kolejorz” z przeznaczeniem na rzecz ratowania i renowację zapomnianych i zniszczonych mogił, pomników i nagrobków Powstańców Wielkopolskich.

Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc, wielką hojność i zrozumienie.

Opiekę nad kwestującymi uczniami sprawowali p. Lidia Łuś, p. Mirosława Włodarek i p. Robert Kujanek.

Mirosława Włodarek