Drukuj
Odsłony: 1030

21 listopada 2017r.

Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień

 Dzień Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji

            Idea Święta Życzliwości, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, przypomina ludziom o tym, że życzliwość może być warunkiem pokoju i pozytywnych relacji między ludźmi.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku włączyli się w organizację święta w szkole i społeczności lokalnej.

            Wycinali z kolorowego papieru szablony swoich dłoni. Zapisywali na nich inicjały imienia i nazwiska oraz wiele optymistycznych i ciepłych słów.  Z  zebranych łapek powstały trzy drzewa życzliwości. Kolejnymi zadaniami było: przygotowanie niewielkich karteczek          z miłym pozdrowieniem lub rysunkiem oraz słoneczników, serduszek, baloników.                    Nie zabrakło też pysznych słodkości (bezów) przygotowanych wspólnie z rodzicami.

            Happening rozpoczął się o godzinie 8.15. Wędrowaliśmy po ulicach Roska, odwiedziliśmy zakłady pracy, firmy, przychodnię lekarską, przedszkola, uczniów klas I – III. Pozdrowieniami radości obdarowaliśmy również przechodniów.

            Ten dzień należał do bardzo udanych. Wystarczy tak niewiele…

 

CIESZ SIĘ KAŻDĄ CHWILĄ!

SZUKAJ  W  ŻYCIU  RADOŚCI!

NIE OMIJAJ NICZEGO, CO MOŻE PRZYWOŁAĆ UŚMIECH NA TWOJEJ TWARZY.

ZOBACZ W DRUGIM CZŁOWIEKU PRZYJACIELA.

MIEJ OTWARTE SERCE NA MIŁOŚĆ I PODARUJ JĄ LUDZIOM.  MIEJ SIŁĘ I ODWAGĘ DO POKONYWANIA CODZIENNYCH PRZESZKÓD I ZDOBYWANIA TEGO, O CO NAPRAWDĘ WARTO WALCZYĆ.

               Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie Światowego Dnia Życzliwości w naszej szkole.

 

Zobacz więcej zdjęć